Інструменти чоловічого перукаря (ножиці, гребінь, машинка для стрижки і т.д.)

б) Ножиці для стрижки волосся
Ножиці для стрижки волосся відрізняються від звичайних якістю сталі і спеціальним шліфуванням лез. Вони складаються з двох половинок, замку і ручок з кільцями для великого і безіменного пальців.Розрізняють звичайні ножиці для стрижки волосся різних розмірів, маленькі загнуті ножиці для бороди і ножиці для філірування волосся, що мають особливу конструкцію, яка дозволяє відрізати волосся тільки в певних місцях, тоді як решта проходить між ріжучими зубами, залишаючись цілими.

в) Гребінь

Перші різновиди гребенів свідчать про те, що моделлю для його створення служила людська рука. В якості матеріалів для їх виготовлення використовували: дерево, ріг, кістки, слонову кістку і метали. Сучасні гребені виготовляють з рогу, металу, целулоїду і твердої гуми (ебоніту). Останні є найбільш економічними і поширеними. Чоловічий перукар користується легкими, тонкими 0,1-міліметровим і 3-міліметровим гребенями для різання, стрижки і розчісування волосся. Чистку гребенів виробляють спеціальною маленькою сталевою щіткою. При митті гребенів потрібно стежити за тим, щоб крім дезінфікуючих засобів застосовувалася тільки тепла мильна вода, так як ебоніт в гарячій воді розм’якшується і гребінь втрачає свою форму, стаючи непридатним.

г) Машинки для стрижки волосся

На противагу тим часам, коли стрижка проводилася ножицями, в 80-х роках XIX століття набули поширення, які прийшли з Америки, перші машинки для стрижки волосся. З того часу їх конструкція постійно вдосконалювалася, в результаті чого в наші дні для стрижки волосся використовують ручну та електричну машинки.Ручна машинка для стрижки волосся складається з двох ручок, двох ріжучих пластинок, спіральної пружини для правої руки, одного болта, пружинної шайби і гайки. Ці машинки розрізняються по довжині стрижки — від 0,5 до 3 мм. Є також підкладні гребені, що подовжують стрижку до 7 мм.

Електрична машинка для стрижки волосся. Якщо ручна машинка приводиться в дію тиском руки на праву її ручку, то електрична працює за допомогою електромотора.

Ручна машинка дозволяє виробляти стрижку тільки певної довжини волосся, тоді як електрична при заміні головок може виконувати стрижку волосся від 0,05 до 5 мм. Є машинки, які завдяки особливій конструкції можуть бути встановлені на всю довжину стрижки без заміни головки.Машинки, в яких і електромотор, і головка з’єднані в одному апараті, дуже практичні.Машинка, крім електромотора і головки, складається з:1) вмикача, що приводить її в робоче положення;2) важеля для перемикання номерів пластинок;3) ріжучих ножів;4) регулятора для фіксування положення ріжучих ножів.Для бездоганної роботи машинку потрібно регулярно чистити, дезинфікувати і змащувати. При користуванні електричними машинками, електромотор яких з’єднаний з головкою, потрібно ретельно стежити за тим, щоб ковзаючі частини головки були добре змащені. Після тривалого користування площини ковзаючих частин головки (ножі) можна оновлювати шліфуванням.

д) Щипці для завивки вусів і бороди. На початку нашого століття і незадовго до першої світової війни ці інструменти були у великій моді. Щипці для вусів загострені до кінця, внутрішня ж їх сторона плоска. Щипці для бороди схожі на нинішні для завивки волосся. Обидва ці типи робіт тепер практично не знаходять застосування.

е)Пензлики для гоління. Пензлик для гоління складається з ручки і щетини. Для виготовлення ручок використовують: дерево, слонову кістку, ебоніт і метал. Щетину для пензлика застосовують свинячу, але особливо цінуються пензлики з щетини борсука. Щетину зв’язують у пучок і вище зв’язки склеюють смолою. Кожний новий пензлик перед вживанням повинен бути ґрунтовно вимитий в гарячій воді. Одним пензликом можна обслуговувати тільки одного клієнта, так як небезпека зараження в даному випадку достатньо велика. З цього випливає, що після кожного користування пензлик потрібно вимити і продезінфікувати.

ж)Щітка

Розрізняють: головну щітку з ручкою, так звану «круглу щітку», круглу щітку дамського перукаря для локонів, а також щітки без ручок. Першою щіткою користуються при завивці, другу і третю застосовує дамський перукар для розчісування волосся. Четверта за формою щітка — ручна, так звана «чесалка», нею користуються для зняття дрібного зрізаного волосся після стрижки. Слід згадати і про гумову щітку для масажу голови, верхня її частина разом з ручкою зроблені з дерева, нижня складається з гумової підкладки зі штучною щетиною з тонкого нержавіючого сталевого дроту.Існує два способи виготовлення щіток. При першому способі щетина прикріплюється спочатку до дерев’яної дощечки, потім до неї кріпиться верхня частина з ручкою. При другому — щітка виготовлена з одного цільного матеріалу. Розрізняють також щітки з шитою (простягнутою) щетиною і щітки з вклеєними пучками щетини. Для закріплення щетини до щітки в ній проробляють отвори. Окремі пучки щетини згинають навпіл і протягують за допомогою нержавіючого дроту через ці отвори (шита щітка). Коли всі отвори заповнені, до щітки прикріплюють її верхню частину, після чого щетину щітки підстригають. Чоловічі щітки для волосся підстригають коротше дамських, так як вони повинні бути жорсткішими.Для чищення та дезінфекції щіток необхідно спочатку звільнити їх від залишків волосся, лупи та ін. Для цього щетиною щітки ударяють по твердій поверхні. Бруд зміщується до кінця щетини і легко видаляється. Миють щітки в теплій мильній воді, до якої додають дезінфікуючий засіб. Щітки зі знімними пластинками щетини мити набагато легше, ніж цільні з полірованою поверхнею. Останні очищаються тільки при ударах щетини по приготовленому для мийки розчину. При цьому бруд розчиняється і змивається, б’ючись об воду. Потім щітку полощуть у чистій воді, сушать ударами щетини по волохатому рушнику на лівій руці і підвішують для просушування, а її поліровану сторону злегка натирають олією.

з) Щітка-кисть для потилиці, затиск для бороди і пінцет

Саме по собі назва «кисть для потилиці» говорить про її призначення. Користуються нею для видалення після стрижки дрібного волосся з потилиці, вух і т. д.Затискачі для бороди надають їй бажану форму, але ними користуються і для затиску бороди при голінні.Пінцет служить для видалення скрученого волосся, що часто росте на шиї. За матеріалами: Берегиня — журнал українських жінок http://beregina.com/.