Найбільший орган у людини — шкіра » Берегиня

Як ви думаєте, який найбільший орган у людини? При цьому питанні деякі починають хихикати, інші замислюються і називають печінку, кишечник або що-небудь ще. А скринька просто відкривається — найбільшим органом людини є її шкіра.Чому ж такий очевидний факт здається неправдоподібним? Просто ми не сприймаємо шкіру як орган. Але вона має всі ознаки органу, свої функціональні призначення і свою особливу будову. Шкіра різних ділянок тіла може мати особливості. Окремі ділянки — долонна поверхня кистей рук, підошвенна поверхня стоп — є унікальними, тому що призначені для виконання певних функцій і в процесі еволюції були пристосовані природою до цього. Але все ж до функцій шкіри, що є загальними для будь-яких ділянок тіла, можна віднести дихальну, видільну, захисну, теплорегулюючу, функцію дотику і цілий ряд інших.

Шкіра — багатошаровий орган. Анатомічно вона складається з глибоких шарів, що містять в собі кровоносні і лімфатичні судини, нервові та еластичні волокна, потові і сальні залози, волосяні мішечки і т.п.; середніх шарів з великою кількістю еластичних волокон, капілярів, нервових закінчень і чутливих рецепторів; поверхневих шарів, представлених шарами поступово злущуючих клітин, незначною кількістю капілярів; проток потових і сальних залоз. Поверхневі шари злущуються, відпадають у вигляді мікроскопічних лусочок, на їх місці з’являються інші клітини, які поступово теж злущуються — таким чином наша шкіра постійно оновлюється. Якщо навантаження на ділянку шкіри постійно повторюється, то товщина поверхневого шару збільшується і виникає змозолілість.
З віком кількість еластичних волокон зменшується, шкіра втрачає вологу, порушується функція сальних залоз, процеси оновлення сповільнюються — шкіра набуває несвіжий вигляд. Крім того, під дією земної гравітації шкіра розтягується і відвисає — з’являються зморшки, надлишки шкіри. Та й дія м’язів призводить до формування складок і зморшок в місцях згинів шкіри. Ці процеси неминучі і обумовлені природним зносом організму, дією пошкоджуючих факторів, основним з яких є сонячне світло, токсичним впливом речовин як зовнішнього, так і внутрішнього походження, порушенням харчування шкіри внаслідок змін у кровоносній і травній системах. Стан шкіри неминуче позначається і на стані її придатків, якими є волосся і нігті. Волосся втрачають блиск і життєву силу, сивіють, рідшають і втрачають блиск, стають ламкими, тьмяними.Які ж фактори прискорюють процес старіння шкіри і є їх основними причинами?Ось їх перелік:-вживання спиртних напоїв — пива, вина, коктейлів, міцних напоїв, лікерів, слабоалкогольних напоїв; -куріння сигарет (навіть ультралегких), сигар, трубки, сигарілл, кальяну; -сонячне світло (навіть коли сонце світить неяскраво); -вітер, вплив високих і низьких температур; стрес і недолік сну;-неправильне харчування, дієти (безжирова, безвуглеводна, безвітамінна і т.д.); зневоднення ;-спадкові чинники — генотип, ті ознаки і особливості здоров’я, які передали нам батьки.Ви скажете : «Ну ось ще, хто не курить і не п’є — той здоровеньким помре, адже це неможливо в наш час не курити і не пити. Та й подивіться навколо — більшість молоді курить, п’є принаймні пиво або слабоалкогольні напої і нічого, виглядають непогано. А з приводу стресів — так ми всі живемо в стані стресу. На роботі напряг, вдома негаразди і конфлікти, нещасна любов, нарешті. Що ж тепер і не жити?»Не подумайте, що я ханжа і позбавлений всіх недоліків. Я не закликаю вас кардинально змінювати життя, я просто даю інформацію до роздумів. А інше кожен вирішує для себе сам. Як казав мій викладач військової справи в інституті: «Кожен умирає поодинці». І це так. Вам вирішувати — хочете ви зберегти красу і молодість максимально довго або спалахнути, як смолоскип у круговерті вечірок і розваг, або повністю віддатися роботі і постаріти в 35-40 років.До речі, біологічно організм людини запрограмований на 350-360 років життя. Ми поки можемо скористатися тільки п’ятою частиною даного терміну. Але мова зараз не про це.Чим раніше ви почнете приділяти увагу шкірі свого обличчя, шиї та рук, тим краще підготуватися до наступних десятиліть. Існує чотири методи боротьби зі старінням.Профілактика — запобігання збитку від впливу зовнішніх факторів (сонцезахисні засоби), захист — запобігання від подальших ушкоджень шкіри (сонцезахисні, зволожуючі засоби), ремонт — усунення вже наявного збитку (сонцезахисні, зволожуючі і омолоджуючі засоби), догляд — щоденне застосування засобів для догляду за шкірою. За матеріалами: Берегиня — журнал українських жінок http://beregina.com/.