4 Курорти в Болгарії на Новий рік » Берегиня

Благословенний Несебр Несебр — рай на Болгарській землі! Історичні будівлі, вузькі вулички, старовинні будиночки, бруківка, лавки з сувенірами і шум бурхливого моря. Дивно, як можуть мирно співіснувати кам’яні руїни з модними фасадами і дорогими автомобілями, припаркованими у старовинних воріт? Історія свідчить, що на території півострова було близько 40 церков, 26 з яких збереглося й донині. На центральній площі в старому Несебрі підносяться руїни церкви Святої Софії — вона була частиною резиденції Несебрського Митрополита з початку VI століття. Сьогодні Стара Метрополія, як її називають, — архітектурна реліквія і улюблене місце туристів. За свої виключні історичні пам’ятки різних епох Старий Несебр включений в список ЮНЕСКО. Гуляти по місту можна годинами, насолоджуючись невимовною красою. Тут неможливо заблукати — всі дороги ведуть до моря.


Є життя на Каліакра

На північному краю болгарського узбережжя Чорного моря знаходиться археологічна і природна перлина країни — мис Каліакра. Вражаючі уяву 70-метрові прямовисні скелі утворюють природну фортецю, оточену з усіх боків морем. Колись це була ціла держава, що належить правителю-деспота Добротиці, який панував на Чорному морі. Сьогодні про колишню славу півострова можна тільки згадувати, відтепер Каліакра — туристична пам’ятка Болгарії. Могутні стіни фортеці, як головні варти острова, зберігають в собі історію. Невелика церква, збережена ще з тих часів, завжди відкрита для туристів. Чарівний погляд панорами, що захоплює дух краса скель, чисте повітря і неймовірна синява морських вод, роблять місцевість справжнім дивом природи.


Встигнути до Успенського собору

Чудовий і зачаровуючий Укр болгарського чоловічого кафедрального собору Успіння Богородиці розташований в місті Варна. Це один з найкрасивіших храмів Болгарії. У ньому зберігається ціле зібрання старовинних ікон, а в недільні та святкові дні тут можна почути спів ізхора. За архітектурою будова схоже на католицький храм, проте собор православний. У вечірній і нічний час храм підсвічений тисячами лампочок і виглядає ще більш урочисто і граціозно, ніж днем.


Бальчик

Бальчик є одним з найпопулярніших курортних міст Болгарії, після Варни і Бургаса. Ще б! Колись в далекому 1921 року сама Марія Единбурзька — королева Румунії — любила тут відпочивати. Придивившись до місцевості, вона веліла побудувати власну літню резиденцію, зараз відому під назвою «Палац тихе гніздо». Палац знаходиться на величезній території ботанічного саду. Всім цікаво зазирнути в царські угіддя, будинок, де жила королева, завжди радий гостям.

За матеріалами: Берегиня — журнал українських жінок http://beregina.com/.